Katedra Historii Średniowiecznej
 Oryginalność czy wtórność? Studia poświęcone polskiej kulturze politycznej i religijnej (X-XIII wiek) - premiera publikacji  Oryginalność czy wtórność? Studia poświęcone polskiej kulturze politycznej i religijnej (X-XIII wiek) - premiera publikacji

Ukazała się publikacja "Oryginalność czy wtórność? Studia poświęcone polskiej kulturze politycznej i religijnej (X-XIII wiek)" pod redakcją Romana Michałowskiego i Grzegorza Paca (Warszawa, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2020). Książka stanowi podsumowanie projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki, OPUS Nr: 2015/17/B/HS3/00502. Jednym z uczestników projektu był dr Radosław Kotecki, który badał zjawisko protekcji monarszej w Polsce piastowskiej.

Publikacja do nabycia w sklepie Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego